Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dobre wiadomości z DPS im. Papieża Jana Pawła II - Powiat Wodzisławski

Dobre wiadomości z DPS im. Papieża Jana Pawła II

Do Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II dotarły wyniki badań przeprowadzonych u personelu i mieszkańca pod kątem obecności koronawirusa. Wszystkie są negatywne, co oznacza, że nie stwierdzono u przebadanych osób wirusa.

DPS w Gorzycach

Przypomnijmy, że badania oraz akcja kwarantanny to efekt stwierdzenia obecności koronawirusa u jednego z mieszkańców DPS, który wcześniej był hospitalizowany na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl.  Pacjent ten po opuszczeniu szpitala, w ramach standardowej procedury obowiązującej od pewnego czasu w DPS (zabezpieczającej wszystkich pozostałych mieszkańców domu) został odizolowany od pozostałych mieszkańców. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu.

Pracownicy Domu, którzy mieli kontakt z zarażonym mieszkańcem, a także jeden z mieszkańców, u którego w międzyczasie zdiagnozowano gorączkę – w sumie 22 osoby – zostali poddani badaniom na obecność wirusa. Osoby zostały odizolowane i otoczone opieką. Zapewniono im wsparcie socjalno-bytowe oraz opiekę psychologiczną. W samej placówce, w której mieszka 218 pensjonariuszy, zaostrzono zaś rygory sanitarno-epidemiologiczne, starając się, by w jak najmniejszym stopniu wpływało to na codzienne funkcjonowanie seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Staraniem wicedyrektor DPS Marii Janety mieszkańcy oraz pozostali pracownicy Domu również uzyskali możliwość skorzystania ze wsparcia psychologa.

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i sponsorom za wszelkie dary oraz okazane wyrazy wsparcia i solidarności w tym trudnym dla placówki czasie oraz życzy pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych!