Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA ŚLĄSKU - AKADEMIA 50+ - Powiat Wodzisławski

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA ŚLĄSKU – AKADEMIA 50+

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, w tym: pracowników, członków i wolontariuszy do udziału w projekcie Akademia 50+.

Przedsięwzięcie adresowane jest również do osób, które dopiero planują działać społecznie w strukturach NGO. Już 21 lutego br. w Katowicach rozpocznie się w ramach Akademii 50+ cykl warsztatów podnoszących kwalifikacje zawodowe i umiejętności z zakresu: finansowania organizacji ze środków unijnych i donatorów, wizerunku organizacji i budowania partnerstw. Szkolenia są bezpłatne.

Akademia 50+ jest projektem szkoleniowym, którego organizatorami są Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacja 4SELF. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc w rozwoju organizacji pozarządowych, poprawa efektywności i wydajności podmiotów prowadzących działalność w trzecim sektorze oraz wzmocnienie potencjału ludzkiego. Projekt adresowany jest do osób zamieszkujących województwa: śląskie, małopolskie, podkarpackie  i świętokrzyskie. Do udziału w spotkaniach zapraszamy: UTW, fundacje, stowarzyszenia, hospicja, grupy nieformalne, inicjatywy obywatelskie oraz osoby, które są w trakcie rejestracji własnego NGO.

Na Śląsku najbliższe szkolenia odbędą się  w dniach 21 – 24 lutego br. w centrum Katowic, w programie warsztatów:

21.02.2013- Partnerstwo -współpraca zamiast konkurowania

22.02.2013- Techniki zarządzania projektem, nauka myślenia projektowego

23.02.2013- Wizerunek organizacji

24.02.2013- KREDYTOWANIE -Finansowanie – jak nie pchać się w pułapki, lecz skutecznie pozyskiwać i efektywnie wykorzystywać środki zewnętrzne dla zwiększenia potencjału NGO

Można uczestniczyć w 75 % szkolenia – zgodnie z zasadami projektu.

Patronat medialny nad projektem sprawuje TVP Kraków, Echo Dnia oraz portal Superstarsi.pl. Więcej informacji i formularze rekrutacyjne na: www.akademia50plus.uj.pl

Informacja o projekcie

Anna Wrzesińska