Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Czerwiec z kaligrafią w WCK - Powiat Wodzisławski

Czerwiec z kaligrafią w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w cieszących się coraz większym zainteresowaniem, także ze strony młodych, nastoletnich uczestników, warsztatach kaligrafii. Czerwcowe spotkanie odbędzie się 17 czerwca w godz. od 10.00 do 12.00 i poprowadzi je tradycyjnie Monika Kruczek. Ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą wprowadzi nas w letni klimat za sprawą wakacyjnych skojarzeń - egzotyczne państwa, morze, fale i...bounce lettering, czyli „tańczące” litery.

plakat kaligrafii

Warsztaty pięknego pisania to nie tylko praktyczne zajęcia. To także sposób na wyciszenie się i trening uważności oraz wzmocnienie kreatywności i wyobraźni. Precyzyjne odwzorowywanie liter to cenna umiejętność zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz rzadziej piszemy ręcznie, a nasz warsztat piśmienniczy zastępuje klawiatura komputera. Uczestnicy pod okiem prowadzącej (www.piekneslowa365.pl) – miłośniczki kaligrafii i projektowania graficznego, zgłębiać będą tajniki pięknego pisania, a także rozwijać zdobyte już umiejętności.

Organizator zapewnia niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 12 czerwca pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.