Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Cykliści z powiatu na rajdzie rowerowym w Powiecie Tczewskim - Powiat Wodzisławski

Cykliści z powiatu na rajdzie rowerowym w Powiecie Tczewskim

Pięcioosobowa delegacja powiatu wodzisławskiego na czele z sekretarzem powiatu Michałem Lorkiem wzięła udział w miniony weekend w 23. Rowerowym Rajdzie Gwieździstym, zorganizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną "Kociewie". Była to rewizyta delegacji ze Śląska po tym, jak reprezentacja cyklistów ziemi kociewskiej wzięła udział w naszym rajdzie rowerowym, który odbył się 27 sierpnia.

delegacja z powiatu wodzisławskiego

Rowerzyści wzięli udział w imprezie dzięki zaproszeniu przez Powiat Tczewski, który jest samorządem partnerskim Powiatu Wodzisławskiego. Oba samorządy współpracują ze sobą od dziesięciu lat. Ważnym aspektem współpracy jest wymiana doświadczeń poprzez wzajemne wizyty różnych grup mieszkańców obu powiatów. Za nami m.in. wspólne spotkania w zakresie promocji, turystyki, kultury, edukacji, pomocy społecznej, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego.

W tym roku na Kociewie udali się miłośnicy turystki rowerowej. Trasa gwieździstego rajdu liczyła 54 km i wiodła przez Brody Pomorskie, Gogolewo, Piaseczno, Lipią Górę, Kierwałd, Borkowo, Olsze, Bielawki, Rożental, Pelplin i ponownie do Brodów Pomorskich. Ta wspólna podróż rowerowa była okazją do poznania i odkrywania piękna Kociewia oraz kolejnym krokiem w kierunku wzajemnego poznania i integracji obu powiatów.