Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatna tomografia płuc dla mieszkańców powiatu! - Powiat Wodzisławski

Bezpłatna tomografia płuc dla mieszkańców powiatu!

Przypominamy, że Centrum Diagnostyki Obrazowej Epione z Katowic zachęca mieszkańców powiatu wodzisławskiego w wieku 50-70 lat do udziału w bezpłatnych badaniach tomograficznych płuc. Badania finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia. Liczba miejsc jest ograniczona.

tomografia

Zgodnie z informacją Centrum, wszyscy mieszkańcy powiatu wodzisławskiego urodzeni w latach 1948-1968 spełniają kryteria udziału w badaniach.

Badania będą prowadzone w Centrum Diagnostyki Obrazowej Epione w Katowicach, ul. Zawiszy Czarnego 7a. Rejestracja  prowadzona jest pod numerem 32 254 53 84. Dla grup zorganizowanych Centrum może zorganizować bezpłatny transport na badanie i z powrotem.

Warto się pospieszyć. Program badań przesiewowych realizowany jest pod patronatem Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie do dnia 19.12.2018 r. Liczba badań jest ograniczona (w ramach programu w badaniu na takich samych zasadach mogą wziąć udział również mieszkańcy miast Częstochowa i Tychy oraz powiatu raciborskiego). Decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegóły na ulotce – POBIERZ