Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpieczniej w rejonie szkoły i kościoła - Powiat Wodzisławski

Bezpieczniej w rejonie szkoły i kościoła

Na przejściu dla pieszych na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl. już wkrótce zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Dzięki temu uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 10 będą mogli bezpieczniej przechodzić przez jezdnię.

sygnalizacja świetlna

Ulica Radlińska to jedna z bardziej ruchliwych dróg w centrum Wodzisławia Śl. Prowadzi bezpośrednio do największych osiedli w mieście, a także wyprowadza ruch w kierunku Radlina i Rydułtów. Znajduje się przy niej kilka ważnych obiektów użyteczności publicznej, m.in. szkoła oraz kościół parafii pw. św. Herberta, co powoduje, że w jej rejonie generowany jest spory ruch pieszych.

Wprawdzie na odcinku ok. 470 metrów między Rondem Nowomiejskim a skrzyżowaniem z ul. Leszka funkcjonują aż cztery przejścia dla pieszych, ale mieszkańcy zgłaszali swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkoły. Władze powiatu postanowiły wyjść naprzeciw tym potrzebom i zainstalować na pasach znajdujących się na wysokości SP nr 10 sygnalizację świetlną.

Jej wykonawcą będzie firma Sygnały Sp. z o.o. z Rybnika, która złożyła najkorzystniejszą ofertę wynoszącą ok. 67,5 tys. zł. Zgodnie z podpisaną w czwartek umową światła mają być gotowe do połowy września, ale na prośbę członka zarządu powiatu Leszka Bizonia prezes firmy Łukasz Niesłańczyk zadeklarował, że o ile nie wystąpią żadne problemy po stronie zakładu energetycznego, to sygnalizacja zostanie uruchomiona jeszcze przed 1 września.

Sygnalizacja świetlna na ul. Radlińskiej

Przypomnijmy, że w połowie lipca ma się również rozpocząć przebudowa nawierzchni ul. Radlińskiej na odcinku od ronda do przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Wałową. Ze względu na znaczenie drogi dla układu komunikacyjnego miasta w wymogach przetargowych określono, że cała inwestycja musi zostać zrealizowana w terminie 60 dni od podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem remont powinien się więc zakończyć jeszcze przed końcem wakacji. Zakres obejmie wymianę nawierzchni oraz chodników, a także regulację i budowę nowych wpustów kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji to ok. 456 tys. zł, z czego 220 tys. zł ma pochodzić z budżetu miasta Wodzisławia Śląskiego.