Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w Starostwie - Powiat Wodzisławski

Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w Starostwie

Starosta wodzisławski Leszek Bizoń przyjął dziś od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między ludźmi. Z światłem i jego tegorocznym przesłaniem - "Czyńmy pokój", przyszli do Starostwa harcerze 99 Drużyny Harcerskiej "Dzikusy" z Wodzisławia Śląskiego wraz z drużynowym harcmistrzem Grzegorzem Fidyką.

Starosta z zapalonym lampionem oraz z harcerzami pozuje do zdjęcia w swoim gabinecie

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. To coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W tym roku harcerze ZHP odebrali światło od słowackich skautów i tym sam rozpoczęli w Polsce wielką sztafetę świetlną, która dotarła również do naszego urzędu.

Serdecznie dziękujemy za światło, za wizytę, pamięć i życzenia.