Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Apel o stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. - Powiat Wodzisławski

Inicjatywa ta koresponduje z Decyzją Parlamentu i Rady UE nr 1098/2008/WE z dnia 22 października 2008 r., ustanawiającą rok 2010 Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

Celem ustanowienia Europejskiego Roku 2010 jest potwierdzenie i umocnienie pierwotnego zaangażowania politycznego Unii Europejskiej, zapoczątkowanego przy okazji rozpoczęcia realizacji Strategii Lizbońskiej, w podjęcie działań, które w zdecydowany sposób przyczyniłyby się do wyeliminowania problemu ubóstwa. Idea Europejskiego Roku stanowi uzupełnienie działań podejmowanych w UE w ramach otwartej metody koordynacji w dziedzinie zabezpieczenia społecznego i integracji społecznej. Działania i inicjatywy związane tematycznie z Europejskim Rokiem 2010 będą realizowane zarówno na poziomie całej UE, jak i w poszczególnych państwach członkowskich.

Jesteśmy jednym z trzech ostatnich pod względem poziomu życia krajem Unii Europejskiej. Wiele rozwiniętych krajów europejskich, przystępujących do walki z biedą tworzyło narodowe programy, które z sukcesem realizowano ponad politycznymi podziałami. Czas na Polskę.

Zachęcamy Państwa do jak najszerszego rozpropagowywania apelu o stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym oraz wypowiedzi w ramach debaty obywatelskiej, propozycje regulacji prawnych oraz treści Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

Fundacja Państwo Obywatelskie będzie prowadzić biuro Narodowego Programu, internetowe forum, organizować konferencje i seminaria, przekazywać materiały powstające w trakcie debaty zainteresowanym osobom, instytucjom i organizacjom.

Zachęcamy Państwa do jak najszerszego rozpropagowywania apelu o stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Apele podpisane przez pojedyncze osoby oraz organizacje i instytucje, przyjmuje sekretariat Debaty Europejskiej – Fundacja Państwo Obywatelskie w Warszawie, ul. Prosta 2/14 lok. 204 za pośrednictwem poczty zwykłej lub elektronicznej e-mail: fundacja-po@fundacja-po.p oraz poprzez formularz na stronie internetowej fundacji, www.fundacja-po.pl.