Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „AkceptacJA” – warsztaty ruchowo-rozwojowe dla młodzieży w WCK - Powiat Wodzisławski

„AkceptacJA” – warsztaty ruchowo-rozwojowe dla młodzieży w WCK

Emocje są nośnikiem informacji i towarzyszą nam całe życie. Warto więc nauczyć się, jak działają i w jaki sposób sobie z nimi radzić. Szczególnie z tymi nieprzyjemnymi. Dlatego właśnie Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na ruchowe zajęcia rozwojowe skierowane do młodzieży „AkceptacJA”. Pierwsze zajęcia odbędą się 28 października o godz. 11.00. Wydarzenie wpisuje się w cykl działań organizowanych w ramach „Strefy Młodej Kultury Wodzisławia Śląskiego”.

akceptacja plakat

Podczas warsztatów poruszane będą tematy z zakresu umiejętności komunikacji interpersonalnej, w tym m.in.: mowy ciała, postawy asertywnej, komunikowania własnych potrzeb, współpracy. Uczestnicy będą poznawać siebie i odkrywać własną tożsamość poprzez pracę z wartościami, przekonaniami i marzeniami. Istotny punkt programu poświęcony będzie zagadnieniom związanym z odnajdywaniem poczucia własnej wartości i wzmacnianiem pewności siebie. Uczestnicy będą także rozmawiać na temat sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

– Oprócz części teoretycznej nie zabraknie tej poświęconej sposobom wyrażania swoich emocji poprzez ruch oraz trening uważności i relaksacji. Dwugodzinne warsztaty poprowadzi Małgorzata Karwot, psycholożka i instruktorka tańca.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł. Zapisy przyjmowane są do 20 października pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.