Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski AkceptacJA – czyli rozwojowe warsztaty dla młodzieży - Powiat Wodzisławski

AkceptacJA – czyli rozwojowe warsztaty dla młodzieży

2 marca o godz. 15.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury porozmawiamy o emocjach, a także spróbujemy je wyrazić poprzez ruch. Wszystko podczas warsztatów skierowanych do młodzieży, zatytułowanych „AkceptacJA”. Wydarzenie wpisujące się w cykl działań organizowanych w ramach „Strefy Młodej Kultury Wodzisławia Śląskiego” poprowadzi Małgorzata Karwot - psycholożka i instruktorka tańca.

akceptacja plakat

Podczas warsztatów poruszane będą tematy z zakresu umiejętności komunikacji interpersonalnej, w tym m.in.: mowy ciała, postawy asertywnej, komunikowania własnych potrzeb, współpracy. Uczestnicy będą poznawać siebie i odkrywać własną tożsamość poprzez pracę z wartościami, przekonaniami i marzeniami. Nie zabraknie zagadnień związanych z odnajdywaniem poczucia własnej wartości i wzmacnianiem pewności siebie.

– Spotkania mają na celu wypracowanie sposobów radzenia sobie z emocjami, które są nieodzowną częścią naszego życia. Im szybciej nauczymy się odczytywać z nich informacje, tym łatwiej zinterpretujemy własne zachowanie – mówi prowadząca warsztaty.

Oprócz części teoretycznej nie zabraknie tej poświęconej sposobom wyrażania swoich emocji poprzez ruch oraz trening uważności i relaksacji.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł. Zapisy przyjmowane są do 27 lutego pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl (wpłaty przelewem na konto WCK lub w kasie w nieprzekraczalnym terminie do 1 marca – o możliwości wpłaty poinformuje organizator w momencie zebrania się odpowiedniej liczby zainteresowanych). Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w.28).