Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 40 lat Szkoły Muzycznej - Powiat Wodzisławski

40 lat Szkoły Muzycznej

Wspaniała uroczystość i niezwykły koncert. Tak krótko można powiedzieć o obchodach jubileuszu 40 - lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara, które odbyły się w miniony piątek, 27 października

Z okazji jubileuszu 40-lecia Szkoły w imieniu władz samorządowych Powiatu Wodzisławskiego składamy Panu Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim – byłym i obecnym – Pracownikom placówki, a także jej Uczniom, Absolwentom i Przyjaciołom serdeczne gratulacje, a także życzenia zdrowia oraz wielu sukcesów oświatowych.

Ten jubileusz to wspaniała okazja, aby z zakamarków pamięci przywołać karty historii, zapisane dokonaniami pedagogów, kolejnych roczników absolwentów, a także sukcesami i wyjątkowymi momentami w historii tej szkoły i całej społeczności ziemi wodzisławskiej. Bez wątpienia jedną z nich było obranie na patrona szkoły Wojciech Kilara – związanego z naszym regionem mistrza fortepianu i niezrównanego kompozytora.

Tak zaczyna się list gratulacyjny władz Powiatu Wodzisławskiego przekazany na ręce dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara Pawła Sobika podczas obchodów 40 – lecia szkoły. Główna uroczystość obchodów Roku Jubileuszowego 40 – lecia szkoły odbyła się 27 października w sali widowiskowej WCK. Wzięli w niej udział również: Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka i Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Eugeniusz Wala.

Oprócz życzeń jubileuszowych starosta podziękował też za wkład szkoły muzycznej  w uświetnienie wizyty Prezydenta RP w powiecie wodzisławskim 9 października.

W koncercie jubileuszowym wystąpili soliści:

Barbara Pawliczek, Matylda Kołek, Alicja Ptasiński, trio puzonowe w składzie: Kamil Rybaczyk, Jakub Langrzyk i Sebastian Wieczorek. Na zakończenie z dwoma utworami wystąpił chór szkolny przygotowany przez panią Barbarę Grobelny. Swoje partie solowe wykonali Martyna Kalus – Cholewa, Paweł Piec i Robert Czech.

Solistów oraz utwory chóralne, wsparła Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku pod dyrekcją Romany Kuczery

Całość poprowadzili –Mieczysław Błaszczyk i Agnieszka Niesler.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia (źródło: facebook- Państwowa Szkoła Muzyczna I st.im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śl)