Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 4 czerwca zapraszamy na Piknik Bezpieczeństwa - Powiat Wodzisławski

4 czerwca zapraszamy na Piknik Bezpieczeństwa

4 czerwca na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie (ul. Mariacka 9) odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży.

Podczas pikniku odbędą się m.in. zajęcia z symulatorem wypadku drogowego, instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej z pieskiem Nilą czy pokaz grupy wysokościowej. Wystawione będą stoiska z gadżetami odblaskowymi. Odbędzie się też pokaz sprzętu ratowniczego, dronów policyjnych, radiowozów, wozów strażackich i innego sprzętu. Odwiedzający piknik mieli ponadto okazję założyć narkogogle i alkogogle. Z kolei w miasteczku rowerowym odbyły się warsztaty z bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych.
W zorganizowanie akcji włączyło się wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie, a także Parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biertułtowy i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
Zielony plakat z informacjami w tekście i zdjęciami z działań policyjnych podczas poprzednich edycji pikniku