Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 31 drużyn powalczy o Puchar Tymbarku - Powiat Wodzisławski

31 drużyn powalczy o Puchar Tymbarku

Powiat Wodzisławski włączył się do organizacji turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". To dziecięcy turniej piłkarski skierowany do drużyn szkolnych, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. W naszym powiecie turnieje eliminacyjne odbędą się 11 kwietnia na stadionie w Nieboczowach. Weźmie w nich udział 31 drużyn.

Turniej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw grassroots w Polsce oraz największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98% powiatów.

Główne cele Turnieju to:

• dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego – bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową;
  • popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport;
  • propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia;
  • wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych;
  • propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Eliminacje powiatowe w czwartek

Powiat Wodzisławski do organizacji turnieju przyłączył się po raz pierwszy. Turnieje eliminacyjne w naszym powiecie odbędą się 11 kwietnia na stadionie w Nieboczowach przy ul. J. Kochanowskiego 25. Swój udział zgłosiło 31 drużyn z 17 szkół podstawowych.

Zgłoszone drużyny:

Zespół Szkolno-Przedszkolny
  • Czyżowice
    Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka

Więcej informacji na stronie (otwiera się w nowym oknie).