Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 25 kwietnia - konsultacje Planu Zrównoważonej Mobilności Subregionu Zachodniego - Powiat Wodzisławski

25 kwietnia – konsultacje Planu Zrównoważonej Mobilności Subregionu Zachodniego

We wtorek, 25 kwietnia, w budynku dworca kolejowego w Wodzisławiu Śl. odbędą się konsultacje społeczne dotyczące Planu Zrównoważonej Mobilności Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Celem jest poinformowanie o ogólnych założeniach SUMP (planu zrównoważonej mobilności miejskiej) oraz zebranie opinii na temat: przemieszczania się, celów czy wizji mobilności itp.

Grafika promująca spotkanie na temat transportu w regionie

Podczas spotkania będzie można wziąć udział w dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem systemu transportowego:

• transport publiczny – identyfikacja problemów, białych plam, niedomagań w jakości usług, jak wyglądają usługi w ujęciu subregionalnym i ponad subregionalnym.
  • ruch rowerowy i pieszy – aktualny stan infrastruktury, identyfikacja obszarów problemowych, braków w infrastrukturze i barier w poruszaniu się rowerem czy pieszo w codziennych przemieszczeniach,
  • ruch zmotoryzowany/towarowy – wskazanie przez uczestników miejsc niebezpiecznych (tam gdzie należałoby wprowadzić uspokojenie ruchu), uciążliwości wynikających z ruchu zmotoryzowanego,
  • planowanie przestrzenne – omówienie idei miasta 15-minutowego i uzyskanie odpowiedzi mieszkańców, na ile mają możliwość zaspokojenia swoich potrzeb w najbliższej okolicy.

Organizatorzy zapewniają, że mieszkańcy będą mieli możliwość swobodnej wypowiedzi i dyskusji w ramach grupy, zgłoszenia istniejących problemów w systemie transportowym Subregionu oraz swoich propozycji zmian i pomysłów na rozwój bardziej zrównoważonych form przemieszczania się.

Uczestnicy konsultacji będą też mogli zapisywać swoje propozycje i problemy na mapie obszaru objętego konsultacjami.

Rozpoczęcie o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Kiedy? 25 kwietnia 2023 r. godz:17.00

Gdzie? Dworzec Kolejowy Wodzisław Śląski

kod qr do informacji o spotkaniu