Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 25.11.2023 Wodzisław Śląski: Świąteczna skarpeta - warsztaty z szycia na maszynie dla dzieci - Powiat Wodzisławski

25.11.2023 Wodzisław Śląski: Świąteczna skarpeta – warsztaty z szycia na maszynie dla dzieci

Nic nie sprawia dzieciom większej frajdy, niż samodzielne wykonanie ozdoby świątecznej, która może być świetnym pomysłem na obdarowanie bliskiej osoby bądź oryginalną dekoracją. Sposobność na jej zrobienie, a dokładniej uszycie na maszynie, dzieciaki będą miały już 25 listopada o godz. 14:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

warsztaty szycia skarpety - plakat

Pod okiem specjalistów z Klubu Młodego Technika z Kędzierzyna-Koźla, uczestnicy uszyją świąteczną skarpetę. Podczas półtoragodzinnych warsztatów zapoznają się z tajnikami sztuki krawieckiej. Ekspertka Justyna Bugiel zaprezentuje maszyny do szycia, omówi jej dostępne funkcje i zasady bezpiecznego użytkowania. Dzieci poznają ściegi maszynowe, a efektem końcowym będzie uszycie niepowtarzalnej świątecznej skarpety.

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci od siódmego roku życia. Każdy uczestnik będzie pracować przy jednej maszynie. Organizator zapewnia wszystkie materiały niezbędne do pracy krawieckiej. Do wyboru będą dwa wzory skarpet do wykonania.

Koszt warsztatów to 55 zł od uczestnika (wpłaty przelewem na konto WCK lub w kasie w nieprzekraczalnym terminie 22 listopada). Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 17 listopada pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.