Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 25.11.2023 Wodzisław Śląski: „Kaligrafuj, jeśli chcesz” – warsztaty - Powiat Wodzisławski

25.11.2023 Wodzisław Śląski: „Kaligrafuj, jeśli chcesz” – warsztaty

25 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty poświęcone sztuce pięknego liternictwa. Dwugodzinne zajęcia z kaligrafii rozpoczynają się o godz. 10:00.

kaligrafia - warsztaty w WCK

Podczas listopadowych warsztatów będzie możliwość nauki pisania brush penem (tzw. brush lettering) oraz stalówką ściętą (styl: foundational). Naukę każdym z tych narzędzi może rozpocząć osoba początkująca, jak i ta, będąca na wyższym poziomie zaawansowania.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość wybrania narzędzia pracy, którym chce rozpocząć lub kontynuować naukę. Po rozgrzewce dla wyćwiczenia sprawności dłoni, prowadząca zajęcia przekaże liniatury oraz rozpisze każdemu z osobna elementy, litery lub wyrazy do ćwiczenia. – Na warsztatach z kaligrafii można liczyć się z indywidualnym podejściem, dlatego nie ma pośpiechu czy presji, każdy uczy się w swoim tempie, choć zaznaczam, aby pisanie było jak najwolniejsze. Dodaję ćwiczenia, staram się podpowiedzieć, nad czym pracować i co poprawić – mówi Monika Kruczek, pomysłodawczyni i prowadząca cykl „Kaligrafuj, jeśli chcesz”.

W ramach dwugodzinnego spotkania będzie również możliwość praktycznego wykorzystania nowo wyuczonych umiejętności, m.in. w ozdobnym adresowaniu kopert.

Zajęcia poprowadzi Monika Kruczek (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Uczestnicy spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 20 listopada 2023 r. pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.