Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 25.01.2024 Wodzisław Śląski: „I love folk” – koncerty edukacyjne dla szkół i przedszkoli - Powiat Wodzisławski

Czy folklor jest jeszcze modny? Na to pytanie odpowiedzą tancerze ZPiT „Vladislavia” oraz Teatru Naszej Wyobraźni GCKSIT Gołkowice podczas koncertu edukacyjnego, który odbędzie się 25 stycznia, w czwartek o godz. 9:00 i 11:00. Roztańczone widowisko skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

I love folk - koncert

„I love folk” to najnowsza propozycja koncertu, który bawi, uczy i rozbudza zainteresowania dotyczące kultury ludowej. Publiczność dowie się m.in. czym charakteryzują się tańce spiskie, żywieckie, opolskie, a czym cieszyńskie, jak prawidłowo nosić strój śląski i czy „klepany” jest trudny. A wszystko to podane w ciekawej i humorystycznej oprawie. Taniec, śpiew, zabawa, czyli folklor, w którym można się zakochać.

ZPiT „Vladislavia” działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół specjalizuje się w tańcach ludowych z różnych terenów Polski i świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas Międzynarodowych Festiwali m.in.: w Niemczech, Czarnogórze, Serbii, Bułgarii, Portugalii, a także we Włoszech i Francji oraz na Węgrzech. W zespole skupiającym ok. 130 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolic działa kilka grup tanecznych i kapela. Założycielem grupy jest Wanda Bukowska, a kierownikiem artystycznym Dominika Brzoza-Piprek.

Bilety w cenie 20 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 (w. 28) w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej lub mailowo: i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 stycznia 2024 roku.