Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 24.02.2024 Wodzisław Śląski: Spotkanie z Kaligrafią - Powiat Wodzisławski

24.02.2024 Wodzisław Śląski: Spotkanie z Kaligrafią

Jeśli jest Ci bliskie piękno i chęć własnoręcznego tworzenia, to jest miejsce dla Ciebie. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie ze sztuką pięknego liternictwa, które odbędzie się 24 lutego w godzinach 10:00-12:00.

Spotkanie z Kaligrafia - plakat

Warsztaty kaligrafii odbywają się w ramach cyklu „Kaligrafuj, jeśli chcesz”, które prowadzi Monika Kruczek, (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów poświęconych takim elementom jak: kursywa angielska, brush lettering, italika, pismo rondowe czy kaligrafia przedwojenna.

Uczestnicy spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze.

Podczas najbliższych warsztatów kaligrafii będzie możliwość nauki pisania brush pen’em oraz stalówką ściętą (styl: foundational). Naukę każdym z tych narzędzi może rozpocząć osoba początkująca, choć – według informacji zwrotnej od warsztatowiczów – brush pen jest łatwiejszym narzędziem – podkreśla prowadząca.

Każdy uczestnik będzie mógł wybrać sobie narzędzie pracy rozpoczynając lub kontynuując naukę. Zostanie dobrana liniatura oraz wyznaczony czas na rozgrzewkę. Nauka będzie przebiegać wg indywidualnego tempa i stopnia zaawansowania.

Przez ostatnie 20-30 minut lutowego spotkania będzie można wykorzystać w praktyce poznane zasady kaligrafii. Będzie m.in. możliwość stworzenia – wg podanych wskazówek i propozycji – ozdobnego napisu na przyprawy (i nie tylko) z wykorzystaniem papieru samoprzylepnego.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 19 lutego 2024 r. pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.