Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 20 km na 20 - lecie Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

20 km na 20 – lecie Powiatu Wodzisławskiego

W niedzielę rano, przy pięknej pogodzie i znakomitej frekwencji zawodników, na wodzisławskim Balatonie ruszyło letnie grand prix biegowe i nordic walking, które prowadzone będzie łącznie na 4 dystansach po około 5 km - w najbardziej urokliwych zakątkach leśnych powiatu wodzisławskiego.

Organizatorem biegów jest Klub Sportowy „Forma” z Wodzisławia Śląskiego. Zgodnie z pomysłem uczczenia 20 – lecia Powiatu Wodzisławskiego łączna trasa biegów będzie wynosiła 20 kilometrów. Po pierwszej imprezie biegacze i zawodnicy nordic walking pobiegną jeszcze na trasach:

Buczyna – Krostoszowice,
Góra Bania – Skrzyszów,
Szwajcaria Czyżowicka – Czyżowice.

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.