Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 17.11.2023 Wodzisław Śląski: Spotkanie z Katarzyną Bor, autorką książki "Milczący świadek" - Powiat Wodzisławski

17.11.2023 Wodzisław Śląski: Spotkanie z Katarzyną Bor, autorką książki „Milczący świadek”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Serdecznie Zaprasza na spotkanie 17 listopada, g.17.oo z Katarzyną Bor, autorką książki "Milczący świadek"

plakat - spotkanie z Katarzyną Bor, autorką książki "Milczący świadek"

Spotkanie w drodze …bo sama przeszła trasę Camino de Santiago de Compostela, podróż, która zaowocowała książką o swojej małej Ojczyźnie, ponad tysiąc lat wstecz. Mieszkankę dzielnicy Jedłownik, gdzie mieszka i uczy religii w szkole podstawowej, zawsze inspirowało i intrygowało sześć tajemniczych obrazów Ludwika Konarzewskiego, zdobiące ponad 70-letni, kiedyś drewniany, obecnie murowany już jedłownicki kościół parafialny. Na ich podstawie powstała fabuła. Historie przedstawione na obrazach, ułożyły się w akcją dziejącą się pomiędzy IX a połową XX wieku. Fakty historyczne przeplatają się tu z fabularyzowanymi opowieściami, postaci historyczne z fikcyjnymi, ale fabuła książki pozwala na odkrycie wielu prawdziwych elementów z dziejów wodzisławskiej dzielnicy.

Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów i oprawa muzyczna w wykonaniu Autorki.

Serdecznie zapraszamy!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna