Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 16.12.2023 Czyżowice: wyjazd na koncert - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach "Too Hot to Handel: The Gospel Messiah" - Powiat Wodzisławski

16.12.2023 Czyżowice: wyjazd na koncert – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach „Too Hot to Handel: The Gospel Messiah”

Najbardziej jazzująca i pełna uczucia interpretacja Haendlowskiego Mesjasza, jaką można dziś usłyszeć w salach koncertowych.

plakat - nospr 2023

Too hot to Handel
The Gospel Messiah (aranżacja – Bob Christianson i Gary Anderson)

Wykonawcy
Marin Alsop – dyrygentka
NOSPR
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
Agnieszka Franków-Żelazny – przygotowanie chóru
Zwakele Tshabalala – tenor
Vanessa Haynes – mezzosopran
Marcin Kaletka – saksofon tenorowy
Marek Podkowa – saksofon tenorowy
Jerzy Główczewski – saksofon altowy
Jacek Owsianka – saksofon altowy
Mariusz Mączka – saksofon barytonowy
Andy Massey – fortepian jazzowy
Adam Dennis – organy Hamonda B3
Don Richardson – akustyczna gitara basowa, elektryczna gitara basowa
Matt French – perkusja
Bob Christianson, Gary Anderson – aranżacja
Marin Alsop – koncepcja projektu

„Händel, jakiego nigdy wcześniej nie słyszałeś!” – takie hasło reklamuje koncert według oryginalnego pomysłu Marin Alsop. Faktycznie, Mesjasz zaaranżowany przez Boba Christiansona i Gary’ego Andersona jest jedyny w swoim rodzaju. Dla mocniejszego doświadczenia, aktywniejszego uczestnictwa i przeżycia historii na nowo artyści nadali oratorium  zupełnie nowe oblicze. Jaki jest więc zreinterpretowany Mesjasz? Swingujący! Odświeżone dzieło Händla sięga po jazz, gospel, R&B, soul, funk oraz pop. „Melodie i tekst są identyczne jak w oryginale. Zmieniają się emocje – są jak na rockowym koncercie!” – zaprasza Marin Alsop. Z NOSPR pod jej batutą wystąpią czołowi polscy saksofoniści, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, soliści BBC Concert Orchestra, a także pochodzący z RPA tenor młodego pokolenia Zwakele Tshabalala i mezzosopranistka Vanessa Haynes – jeden z najbardziej rozpoznawalnych soulowych głosów na Wyspach.

The Gospel Messiah

To Hot to Handel

16.12.2023 r. (sobota)

Siedziba NOSPR w Katowicach

Wyjazd spod Ośrodka Kultury w Czyżowicach o godz. 17.00

Cena biletu wraz z przejazdem 170 zł

zapisy i wpłaty do 13.11.2023 r.