Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 09.11.2023 Rydułtowy: Biało-czerwony koncert - Powiat Wodzisławski

09.11.2023 Rydułtowy: Biało-czerwony koncert

Z okazji narodowego święta Rydułtowskie Centrum Kultury “Feniks” zaprasza na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu lokalnych zespołów wokalistów i tancerzy

RYDUŁTOWY NA STAREJ FOTOGRAFII wystawa fotografii Romualda Kowalskiego RCK Feniks

9 listopada, dwa dni przed rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i niezawisłości państwowej po I Wojnie Światowej, pragniemy zaprosić Państwa na uroczysty koncert upamiętniający te wielkie wydarzenia dla naszego narodu. Koncert przygotowany przez lokalne zespoły m.in Chór Cecylia, Klika Machnika, Kokoszyczanki, Rzuchowianki, Czelodka, Nonsens, a także zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki to przegląd pięknych patriotycznych utworów, które śpiewane były od pokoleń i na stałe wrosły w serca Polaków. Melodie obecne w każdym domu i znane wszystkim niezależnie od daty urodzenia, poglądów politycznych czy miejsca w społeczeństwie. To dziedzictwo zawarte w pieśni i historia zapisana w słowach. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości.

9 listopada 2023 16:00

ul. Strzelców Bytomskich 9a, Rydułtowy