Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 02-07.12.2023 Wodzisław Śląski: „Oblicze Jezusa” w kinie Pegaz - Powiat Wodzisławski

02-07.12.2023 Wodzisław Śląski: „Oblicze Jezusa” w kinie Pegaz

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seanse z Cyklu Filmów Religijnych. Specjalnie dla miłośników cyklu w grudniowym repertuarze wodzisławskiego kina znalazł się film „Oblicze Jezusa”.

Oblicze Jezusa w Wodzisławskim Pegazie

Opis filmu: Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga widzowi w filmie m.in. znany aktor Marcin Kwaśny, czy nieoceniony Paul Badde – popularyzator i faktyczny odkrywca dla szerokiego grona wiernych chusty z Manoppello. Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu Najświętszego Oblicza.

Seanse:

• 2/12 15:00 i 17:00 – SOBOTA
  • 3/12 16:00 i 18:00 – NIEDZIELA
  • 5/12 18:00 – WTOREK
  • 6/12 15:00 i 17:00 – ŚRODA
  • 7/12 18:00 – CZWARTEK

„Oblicze Jezusa” – Cykl Filmów Religijnych

/religijny, +13, 75 min./

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet  Kasa kina czynna na pół godziny przed seansem. Kino Pegaz mieści się w budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury przy ul. Kubsza 17

Źródło opisu filmu i plakatu: Rafael Film